lu.se

Institutionen för informatik

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Institutionen för informatik


Gemza Ademaj

Doktorand

gemza.ademaj@ics.lu.se

Visa mer information


Nam Aghaee

Universitetslektor

nam.aghaee@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 80

Visa mer information


Carla Böhme

Institutionsadministratör

carla.bohme@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 19

Visa mer information


Sven Carlsson

Professor emeritus

sven.carlsson@ics.lu.se

Visa mer information


Niki Chatzipanagiotou

Universitetslektor

niki.chatzipanagiotou@ics.lu.se

Visa mer information


Avijit Chowdhury

Postdoc

avijit.chowdhury@ics.lu.se

Visa mer information


Blerim Emruli

Universitetslektor

blerim.emruli@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 66

Visa mer information


Umberto Fiaccadori

Universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 76

Visa mer information


Nicklas Holmberg

Universitetslektor, prefekt

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 29

Visa mer information


Anna Holmes

Utbildningsadministratör, programkoordinator

anna.holmes@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 20

Visa mer information


Miranda Kajtazi

Universitetslektor

miranda.kajtazi@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 23

Visa mer information


Christina Keller

Professor, studierektor för forskarutbildningen

christina.keller@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24

Visa mer information


Markus Lahtinen

Universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 59

Visa mer information


Daniel Lindvall

Amanuens

daniel.lindvall@ics.lu.se

Visa mer information


Osama Mansour

Universitetslektor

osama.mansour@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 84

Visa mer information


Agneta Olerup

Professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 64

Visa mer information


Paul Pierce

Universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se

Visa mer information


Betty Saenyi

Doktorand

betty.saenyi@ics.lu.se

Visa mer information


Saonee Sarker

Professor

saonee.sarker@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 21

Visa mer information


Victor Sorribes

Amanuens

victor.sorribes@ics.lu.se

Visa mer information


Odd Steen

Docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 98

Visa mer information


Viktoria Svenby

Studievägledare, programkoordinator

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 25

Visa mer information


Björn Svensson

Universitetsadjunkt, studierektor

bjorn.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 83

Visa mer information


Mats Svensson

Universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 55

Visa mer information


Catherine Urquhart

Gästprofessor

catherine.urquhart@ics.lu.se

Visa mer information


Benjamin Weaver

Universitetsadjunkt

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46 70 482 47 26

Visa mer information


Magnus Wärja

Universitetsadjunkt

magnus.warja@ldc.lu.se
Telefon: +46 46 222 13 75, +46 73 579 27 51

Visa mer information


Yujuan Zheng

Forskare

yujuan.zheng@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 78, +46 07 336 83 374

Visa mer information


Linda Öberg

Koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 39 88

Visa mer information


Skyddsombud: Osama Mansour

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 80 20

Mer information i Lunds universitets forskningsportal