lu.se

Institutionen för informatik

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Institutionen för informatik


Bo Andersson

Docent

bo.andersson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 84

Visa mer information


Imad Bani Hani

Doktorand

imad.bani_hani@ics.lu.se

Visa mer information


Sven Carlsson

Professor emeritus

sven.carlsson@ics.lu.se

Visa mer information


Andreas Constantinou

Adjungerad professor

andreas.constantinou@ics.lu.se

Visa mer information


Björn Cronquist

Doktorand

bjorn.cronquist@ics.lu.se

Visa mer information


Sinan Deniz

Doktorand

sinan.deniz@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24

Visa mer information


Blerim Emruli

Universitetslektor

blerim.emruli@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 66

Visa mer information


Umberto Fiaccadori

Universitetsadjunkt

umberto.fiaccadori@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 76

Visa mer information


Nicklas Holmberg

Universitetslektor, prefekt

nicklas.holmberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 29

Visa mer information


Anna Holmes

Utbildningsadministratör

anna.holmes@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 20

Visa mer information


Björn Johansson

Docent

bjorn.johansson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 21

Visa mer information


Miranda Kajtazi

Universitetslektor

miranda.kajtazi@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 23

Visa mer information


Christina Keller

Professor, studierektor för forskarutbildningen

christina.keller@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 24

Visa mer information


Dipak Khakhar

Professor emeritus

dipak.khakhar@ics.lu.se

Visa mer information


Markus Lahtinen

Universitetsadjunkt

markus.lahtinen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 59

Visa mer information


Mari Lundberg

Ekonom

mari.lundberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 19

Visa mer information


Osama Mansour

Universitetslektor

osama.mansour@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 58

Visa mer information


Marius Mihailescu

Doktorand

marius.mihailescu@ics.lu.se

Visa mer information


Agneta Olerup

Professor emerita

agneta.olerup@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 64

Visa mer information


Paul Pierce

Universitetslektor

paul.pierce@ics.lu.se

Visa mer information


Saonee Sarker

Gästprofessor

saonee.sarker.5173@ics.lu.se

Visa mer information


Ulrike Schultze

Gästprofessor

ulrike.schultze@ics.lu.se

Visa mer information


Odd Steen

Docent

odd.steen@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 98

Visa mer information


Viktoria Svenby

Studievägledare

viktoria.svenby@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 25

Visa mer information


Björn Svensson

Universitetsadjunkt, studierektor för grundutbildningen

bjorn.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 83

Visa mer information


Mats Svensson

Universitetsadjunkt

mats.svensson@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 55

Visa mer information


Erdogan Ucan

Universitetsadjunkt

erdogan.ucan@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 47 97

Visa mer information


Catherine Urquhart

Gästprofessor

catherine.urquhart@ics.lu.se

Visa mer information


Benjamin Weaver

Universitetsadjunkt

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46 70 482 47 26

Visa mer information


Magnus Wärja

Universitetsadjunkt

magnus.warja@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 48 86

Visa mer information


Styliani Zafeiropoulou

Doktorand

styliani.zafeiropoulou@ics.lu.se
Telefon: +46 76 707 32 84

Visa mer information


Linda Öberg

Koordinator

linda.oberg@ics.lu.se
Telefon: +46 46 222 39 88

Visa mer information


Distributionsansvarig p-dekal: Mari Lundberg

Katalogadministratör: Mari Lundberg

Skyddsombud: Magnus Wärja

Adressuppgifter

Institutionen för informatik

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 80 20

Mer information i Lunds universitets forskningsportal